Popüler Yayınlard

Sayaç

Home » , , » Kiraz Mevsimi Mete Uyar (Dağhan Külegeç) Kimdir?

Kiraz Mevsimi Mete Uyar (Dağhan Külegeç) Kimdir?

Sponsorlu Bağlantılar
http://www.canliyayintvizle.net/2013/10/fox-tv.html

Kiraz Mevsimi Mete Uyar Kimdir, Kiraz Mevsimi Mete Gerçek Adın Ne, Kiraz Mevsimi Dağhan Külegeç Kimdir Biyografisi Resimleri, Kiraz Mevsimi Oyuncuları Mete

Kiraz Mevsimi dizisinde oyuncu kadrosu arasında, genç yaşına rağmen başarıyı yakalamış ender oyunculardan birisi olan Dağhan Külegeç'i görüyoruz. Kiraz Mevsimi Mete karakteri ile ekranlara dönen genç ve başarılı oyuncu Dağhan Külegeç, Kavak Yelleri adlı diziyle milyonlarca genç kızın sevgilisi haline gelmiş sonrasında ise survivor yarışmasında boy göstermişti. Kiraz Mevsimi Mete,  27 yaşında genç ve yakışıklı ,başarılı bir inşaat mühendisidir. Çalışkan ve tuttuğunu koparan biridir. Ayaz’ın tersine ailesine düşkün, evliliğe sıcak bakan ve gelenekçi bir yapıya sahiptir. Orta halli ,ufak bir mahallede geçen çocukluk yıllarından sonra ,babasına yüklü bir miras kalmış ve birden zengin olmuşlardır. Annesi Hülya ev hanımı , babası Namık emekli bir devlet memurudur. Anne ve babası senenin büyük bölümünü yazlıklarında geçirirken, Mete kız kardeşi Burcu ile aynı evi paylaşmaktadır. Ayaz ile lisede başlayan dostlukları iş ortaklığı ile daha da sağlamlaşmış, dosttan öte kardeş olmuşlardır. Zamanla Öykü‘ye duyacağı aşk onu ilk defa Ayaz ile karşı karşıya getirecektir.

Dağhan Külegeç Kimdir?

Dağhan Külegeç, 18 Ekim 1978 tarihinde, İstanbul’da hayata gözlerini açtı. Ünlü tiyatro sanatçısı Altan Erbulak’ın torunu olan Dağhan, televizyoncu Ayşe Erbulak ve kaligraf Rıza Külegeç çiftinin oğludur. İstanbul Üniversitesi Edebiyat fakültesini bitirmiştir.
Genç oyuncunun rol aldığı ilk tv dizisi, 2003-2004 yılları arasında kadrosunda bulunduğu Lise Defteri oldu. Serhat karakterini canlandırdığı Lise Defteri’nde 27 bölüm oynayan Külegeç, bu dizinin sona ermesinin ardından kadrosuna katıldığı Hırsız Polis dizisinde canlandırdığı Jilet karakteri ile 2005-2006 yılları arasında sevenlerinin karşısına geçti. Dağhan Külegeç’i asıl popülerliğine kavuşturan yapım ise, 2007 yılında başlayan tv dizisi Kavak Yelleri oldu. Efe karakterini canlandırdığı dizide genç kızların sevgilisi haline gelmişti. Dağhan Külegeç oldukça fazla seyredilen Survivor 2013 yarışması ile de izleyicilerin karşısına çıkmıştı. Şu sıralar Fox Tv ekranlarında başayacak olan Kiraz Mevsimi Dizisiyle tekrar ekranlara dönmeye hazırlanıyor.

Dağhan Külegeç FotoğraflarıSponsorlu Bağlantılar
http://www.canliyayintvizle.net/2013/10/fox-tv.html

2 yorum: